جدیدترین اخبار و مطالب روز دنیا

منصوریان در خطر محرومیت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶

منصوریان در خطر محرومیت

دسته بندی : بهترین ها تاریخ : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶

خبرگزاری مهر: فوتبال مثل شطرنج هست، باید در همه ابعاد استراتزی و هدف داشته باشی و درست عمل کنی. هر اشتباهی در حرکت مهره ها می تواند منجر به شکست شود و کار را تمام کند.

در استقلال اما حرکت مهره ها در هفته اول از فونداسیون اشتباه بود. در واقع نه تنها تمرکز این تیم به هم خورد، نه تنها درگیری با فدراسیون فوتبال از ابتدا غلط بود بلکه ادامه مسیر هم غلط بود. به شب قبل از بازی بروید آنجا که در اتاق هتل منصوریان فیلمی را روی سایت باشگاه استقلال منتشر می کند که در حال تهدید فدراسیون فوتبال هست. حتی بحث های بعدی به احتمال شکایت استقلال به فیفا می رسد. این یعنی عدم وجود تمرکز.

دیکتاتوری و ناسزا!

اشتباهات اما به همین جا ختم نمی شود بلکه در کنفرانس خبری بعد از بازی منصوریان فریاد می زند، ساکت را به سکوت دعوت می کند و از دیکتاتوری حرف می زند و البته بی سوادی در میان مدیران فدراسیون فوتبال. حتی در میانه بازی آنجا که سنگی از سوی هواداران فوتبال به سوی او پرتاب می شود منصوریان بلافاصله حرفی می زند و نشان می دهد که اصلا تمرکز ندارد. حالا او بابت لب خوانی هم ممکن هست در کمیته اخلاق حاضر شود و از خودش دفاع کند. بابت حرف های علیه ساکت هم ایضا. بابت حرف های شب قبل از بازی هم ایضا.

منصوریان را فرستادند جلوی تیر!

در واقع به نظر می رسد در باشگاه استقلال مدیران به جای سینه سپر کردن پشت منصوریان سنگر گرفته اند. انگار در این باشگاه شاه در شطرنج به جای دفاع توسط سرباز پیاده ها و مهره های کم ارزش تر، وزیر را جلوی خود قرار داده و پشت او سنگر گرفته هست. این حرکت در شطرنج اشتباه هست، چون وزیر دارای ارزش زیادی هست و اگر او از دست برود (منصوریان محروم شود) کل تیم به ریسک کشیده شده هست و امکان ندارد که به راحتی بتوان کار را برای این تیم به راحتی تصحیح کرد.

در واقع به جای اینکه در استقلال خود افتخاری سینه سپر کند و جلو بیاید، یا سخنگو تعیین کنند و او از استقلال در برابر احکام دفاع کند و البته یا روابط عمومی در قالب بیانیه درگیر شود تا فدراسیون نتواند در پاسخ آسیب جدی به استقلال بزند، وزیر (منصوریان) را جلوی کیش حریف قرار می دهند که این اشتباه بسیار بزرگی هست.

در هفته اول بیش و پیش از اینکه فدراسیون علیه استقلال باشد، تصمیم های مدیریتی بود که علیه استقلال بود. حالا منصوریان هم دم تیغ هست و کمیته اخلاق در پی استراتژی های غلط استقلال می تواند منصوریان را هم بابت آن حرفها قبل، وسط و بعد از بازی دم تیغ ببرد.