جدیدترین اخبار و مطالب روز دنیا

لیگ NBA؛ رکورد تاریخی آقای ریش!

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶

لیگ NBA؛ رکورد تاریخی آقای ریش!

دسته بندی : بهترین ها تاریخ : چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶

خبرگزاری تسنیم: در دیدارهای صبح امروز (چهارشنبه) لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا، تیم  هیوستون راکتس با ثبت یک رکورد تاریخی توسط گارد رأس خود، جیمز هاردن مقابل میهمانش اورلاندو مجیک به پیروزی رسید.

هاردن در این بازی ۶۰ امتیاز، ۱۰ ریباند، ۱۱ پاس گل و ۴ توپربایی برای راکتس داشت. او نخستین بازیکن تاریخ NBA هست که در تریپل دابل خود ۶۰ امتیاز کسب می‌کند. او تنها ۱۸ امتیاز در کوارتر چهارم به دست آورد و رکورد ۵۷ امتیاز «کالوین مورفی» در سال ۱۹۷۸ را در تیم هیوستون جابجا کرد.

دوربین‌‌های تلویزیونی پس از اینکه هاردن، رکورد مورفی را شکست، این بازیکن پیشین تیم راکتس را که در سالن بود نشان دادند که در حال لبخند و کف زدن برای «آقای ریش» بود.

در بازی دیگری که در سالت‌لیک‌سیتی برگزار شد، تیم گلدن استیت وریرز متحمل شکست سنگینی مقابل میزبان خود، یوتا جز شد. ریکی روبیو ۲۳ امتیاز و ۱۱ پاس گل برای جز داشت تا تیمش با اختلاف ۳۰ امتیاز، مدافع عنوان قهرمانی را شکست دهد.

تیم کلیولند کاوالیرز نیز در سالن «لیتل کیسارز» شهر دیترویت با اختلاف ۱۱ امتیاز از میزبان خود شکست خورد. لبران جیمز ۲۱ امتیاز و ۷ پاس گل برای کلیولند و آندری دروموند ۲۱ امتیاز ۲۲، ۳ توپ‌ربایی و ۳ دفاع برای دیترویت پیستونز کسب کردند.

لیگ NBA؛ رکورد تاریخی آقای ریش! 

نتایج دیدارهای صبح امروز لیگ NBA به شرح زیر هست:

اوکلاهماسیتی ۹۶ – واشنگتن ۱۰۲
بروکلین ۹۵ – نیویورک ۱۱۱
مینه سوتا ۱۰۴ – تورونتو ۱۰۹
ساکرامنتو ۱۱۴ – نیوارولینز ۱۰۳
کلیولند ۱۱۴ – دیترویت ۱۲۵
ارولاندو ۱۰۷ – هیوستون ۱۱۴
دنور ۱۰۴ – سان آنتونیو ۱۰۶
گلدن استیت ۹۹ – یوتا ۱۲۹

در پایان دیدارهای امروز، بوستون سلتیکس و تیم‌های تورونتو رپتورز صدرنشین و آتلانتا هاوکس و اورلاندو مجیک  قعرنشینان کنفرانس شرق و تیم‌های گلدن استیت وریرز و هیوستون راکتس در صدر؛ ساکرامنتو کینگز و و دالاس موریکس در انتهای جدول کنفرانس غرب هستند.