جدیدترین اخبار و مطالب روز دنیا

انواع بدبینی همسر و علت بدبینی همسر – بهترین ها

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶

انواع بدبینی همسر و علت بدبینی همسر – بهترین ها

دسته بندی : بهترین ها تاریخ : سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶

بدبینی همسر در زندگی بعضی از زوج های جوان یا حتی میانسال وجود دارد که یک بیماری تلقی می شود و گاهی سبب فروپاشی خانواده خواهد شد .گاهی این بدبینی منجر به طلاق و آوارگی زن و شوهر و حتی فرزند می شود . ای کاش همه کسانی که دچار بدبینی همسر هستند به دنبال علت و ریشه آن میگشتند و زودتر آن را درمان میکردند . البته گاهی بعضی از بدبینی ها واقعی هست و واقعا فرد مقابل خطا کار هست . اما این مساله از بین تمام افراد بدبین به ندرت اتفاق می افتد و اکثرا دچار مشکل بدبینی هستند .

انواع بدبینی همسر
همه افراد بدبینی بیمارگونه خود را یک مساله عادی میپندارند و اسم آن را غیرت یا تعصب می گذارند . اما درواقع غیر این هست . انواع بدبینی همسر را به سه گروه تقسیم می کنیم :

گروه اول: بعضی از افراد بدبینی ریشه در ذاتشان دارد و همیشه عادت دارند نیمه خالی لیوان را ببینند . همیشه دیدشان به همه چیز منفی هست .

گروه دوم: در کنار بدبینی وسواس هم دارند . مثلا درباره رفتار همسر با همکار یا اقوام نوعی وسواس فکری دارند که این وسواس فکری گاهی منجر به بدبینی هم می شود .

گروه سوم: خطرناک تر هست . این ها ابتدا در گروه اول یا دوم بوده اند اما مشکل خود را درمان نکرده اند و اکنون به اینجا رسیده اند . این افراد مبتلا به اختلالات پارانوئیدال می باشند . این بدین معناست که چند دلیل را کنار هم میگذارند و می گویند همسر من حتما خیانتکار هست . مدام این فکر را با خود تکرار می کنند تا جایی که از همسرشان جدا می شوند یا حتی ممکن هست منجر به درگیری جانی نیز شود .

ریشه‌های بدبینی به همسر
یکی از ریشه های بدبینی همسر مراقبت از خانواده در برابر حسادت ها و سنگ انداختن های دشمنان خانوادگی هست که اکثرا به عنوان دوست وارد زندگی شاخاص می شوند تا به قول معروف دو به هم زنی کنند و مشکلات را ایجاد کنند . مثلا دوستتان به خوشبختی شما حسادت میکند و با صحبت هایش کاری میکند که شما به همسرتان بدبین شوید .

ممکن هست شخص والدینش به هم بدبین بوده اند و این امر بر ذهن او نیز تاثیر گذاشته هست . و شخص به همسر خود نیز بدبین هست . اینجاست که میفهمیم تربیت درست فرزندان چه تاثیری در زندگی اینده انها دارد .

گاهی وقتها بدبینی همسر بخاطر عشق و علاقه زیاد هست . به گزارش آسان طب شخص همسرش را فقط متعلق به خود میداند و به قول معروف اگر کسی به او چپ نگاه کند چشمانش را از کاسه در می اورد . عشق و علاقه بیش از حد کم کم باعث یک احساس شکست در وی می شود و زندگی اش فرو می پاشد .

نشناختن همسر به طور کامل نیز یکی از ریشه های بدبینی هست . مرد ابتدا تصوری اشتباه از همسرش دارد و نشناخته او را انتخاب میکند بعد که وارد زندگی می شود متوجه می شود که در انتخاب همسر اشتباه کرده ، این امر سبب می شود که نوعی نفرت در او ایجاد شود و این نفرت ریشه اصل بدبینی و بهانه گیری هاست .

منبع: آسان طب